Засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати
та зайнятості населення

20 вересня 2018 року відбулось чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Заслухано 13 суб’єктів господарювання. Підприємці дали пояснення про причини недотримання ними рівня мінімальної заробітної плати та зобов’язались надалі дотримуватись у виплаті заробітної плати законодавчо встановлених мінімальних гарантій.

Члени робочої групи акцентували увагу підприємців на неприпустимості оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати заробітної плати без нарахування і сплати податків та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, повідомили про відмінності між задекларованою і незадекларованою працею.

Спілкуючись із суб’єктами господарювання спеціалісти наголошували на обов’язковому дотриманні норм трудового законодавства, в тому числі, порядку оформлення трудових відносин з найманими працівниками, порядку і термінами оплати праці, дотримання та забезпечення пільг і гарантій для працівників.

Зокрема, особливу увагу акцентували на ризиках, які несуть працівники і роботодавці при неналежному оформлені трудових відносин.